تالار آینه ها" اثر ترانه همامی"

گالری Ag با افتخار «تالار آینه ها»، اثر چیدمان هنرمند ایرانی-آمریکایی ساکن سانفرانسیسکو، ترانه همامی را به نمایش می گذارد. این چیدمان چند بعدی، الهام گرفته از تالار آینه، سالن اجتماعات سنتی در ساختمان های تاریخی ایران است. همامی، از تصاویر قدیمی آلبوم خانوادگی، آمیخته با الگوها و طرح های ایرانی، اسلامی و همچنین متون برگرفته از نامه های شخصی به کار برده و آن ها را روی آینه چاپ کرده است. این تصاویر و کلمات، نمایانگر آمیزه ای فرا نسلی و فرا فرهنگی از مدارک شخصی، عکس های خانوادگی و روایات ایرانیانی است که به کالیفرنیای شمالی مهاجرت کردند، افرادی که جابه جایی را تجربه کرده اند و خود را با شهر سانفرانسیسکو وفق داده اند.

روند تکامل این نمایشگاه حاصل چندین سال کار اجتماعی است که هنوز ادامه دارد. همامی طی چندین دوره کارگاه آموزشی و با همکاری بسیاری از سازمان ها و نویسندگان محلی ایرانی-آمریکایی از جمله پرسیس کریم، شهرنوش پارسی پور و زری طاهری، در جستجوی مسائلی همچون فقدان، حفاظت، جابه جایی و تعلق در تجربه تاریخی ایرانیان مهاجر است.
این چیدمان در ششمین دوسالانه شارجه در بهار ۱۳۸۲ در واکنش به بمباران بی رحمانه بغداد که آغاز گر جنگ در عراق بود و جابه جایی میلیون ها نفر را به دنبال داشت، به نمایش گذاشته شد.

talar ayeneha
جمعه ۲۴ اردیبهشت، ۲۰:۰۰ - ۱۶:۰۰
گالری Ag
خیابان ولیعصر، خیابان پسیان، پلاک ۳

برچسب ها: دهه 1390

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی